tomograf

Tomograf

Posiadamy najnowszy, wielofunkcyjny Tomograf Carestream CS 8100 3D. Urządzenie wykonuje zdjęcia pantomograficzne oraz tomograficzne CBCT.

Szeroki zakres możliwości wyboru obrazowania umożliwia wykorzystanie diagnostyki tomograficznej w chirurgii i implantologii.

Dodatkowo dzięki trybowi pracy EndoHD (tryb wysokiej rozdzielczości) zapewnia maksymalną precyzję badań, które wymagają większej dokładności obrazowania kanałów korzeniowych zębów, dzięki czemu doskonale nadaje się do zastosowań endodontycznych, rewolucjonizując diagnostykę zębów leczonych kanałowo.

Tomograf posiada program pediatryczny pozwalający na zmniejszenie narażenia pacjenta poprzez ograniczenie dawki promieniowania.
Pacjenci skierowani przez swoich lekarzy spoza naszej kliniki otrzymują badanie na płycie CD, na której dodatkowo nagrany jest program umożliwiający przeglądanie badania na dowolnym komputerze.

Informacja o wpływie na zdrowie

Rentgen stomatologiczny - CARESTREAM 2200

Podstawą każdego procesu leczenia jest diagnostyka. Bez precyzyjnej identyfikacji stanu istniejącego, nie jest możliwe przygotowanie planu leczenia ani wybór odpowiedniej metody postępowania.

Rentgenodiagnostyka we współczesnej stomatologii jest niezbędnym badaniem w endodoncji, periodontologii, chirurgii. Często „zwykła próchnica” może sprawić kłopot jeżeli nie dysponuje się zdjęciem Rtg.

Równie ważna jest możliwość kontroli efektów leczenia.

Obrazowanie radiologiczne odbywa się u nas cyfrowo z użyciem minimalnych dawek promieniowania dzięki wykorzystaniu radiowizjografii firmy Carestream.

Informacja o wpływie na zdrowie

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne STERN-WEBER

Nasze gabinety wyposażone są w najnowocześniejsze fotele stomatologiczne włoskiej firmy Stern Weber.

Podczas zabiegu gwarantują one Pacjentowi wysoki komfort, natomiast lekarzowi szerokie możliwości zastosowania aparatury, w którą są wyposażone.

Master Flux Plus Urządzenie do sedacji wziewnej N2O/O2

Jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do sedacji podtlenkiem azotu. Ma za zadanie rozluźnić oraz uspokoić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Jest wykorzystywany w:

Urządzenie do sedacji wziewnej N2O/O2

PROZONE

Urządzenie do ozonoterapii o działaniu bakteriobójczym jest niezwykle skuteczne w walce ze stanami zapalnymi i infekcjami. Ozonoterapia jest bezbolesna, szybka i daje znakomite rezultaty. Bakteriobójcze działanie ozonu wykorzystujemy w:

Laser biostymulacyjny

Laser biostymulacyjny to nowoczesny, doskonały środek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przyśpieszający procesy gojenia i regeneracji tkanek miękkich i twardych. Laseroterapia stosowana jest w sytuacjach takich jak:

  • ból i obrzęk pozabiegowy (suchy zębodół, odczyn okostnowy po zabiegach chirurgicznych, implantologicznych )
  • neuralgie
  • choroby dziąseł, przyzębia, błony śluzowej (afty, opryszczka)
  • bóle stawów skroniowo-żuchwowych
  • wspomagająco w niektórych przypadkach leczenia kanałowego
  • profilaktycznie po rozległych interwencjach chirurgicznych (podnoszenie dna zatoki szczękowej, liczna implantacja)

Laser diagnostyczny

DIAGNODENT PEN KAVO pozwala wykryć ogniska próchnicy w bardzo wczesnym stadium. Badanie jest zupełnie bezbolesne. Dzięki wczesnej diagnozie można od razu podjąć leczenie. W początkowej fazie próchnicy możemy uniknąć konieczności stosowania wiertła.

Leczenie polega na zastosowaniu ozonowania i remineralizacji tkanek zęba.

Kamery wewnątrzustne

Lekarz za pomocą lusterka nie zawsze może dokładnie sprawdzić stan zębów. W takiej sytuacji niezwykle przydatna jest kamera wewnątrzustna – pomocna przede wszystkim w diagnostyce. Na monitorze widzimy zęby i dziąsła w powiększeniu. Pacjent może zobaczyć również efekty leczenia. Archiwizacja zdjęć wykonanych kamerą pozwala na porównanie stanu zębów przy następnych wizytach.

implantmed

IMPLANTMED

to nowoczesny unit do zabiegów chirurgii stomatologicznej.
Chcąc zagwarantować naszym pacjentom bezpieczeństwo i sukces leczenia w erze implantologii pracujemy z zastosowaniem chłodzenia pola operacyjnego jałową solą fizjologiczną.

Użycie nowoczesnego fizjodyspensera niemieckiej firmy WH pozwala na skuteczne i precyzyjne przeprowadzanie zabiegów chirurgii stomatologicznej – przede wszystkim implantacji – bez ryzyka przegrzania kości.

PIEZON MASTER SURGERY

W naszej klinice wykonywane są złożone zabiegi w zakresie implantologii, chirurgii stomatologicznej i sterowanej regeneracji kości. Do takich zabiegów nieodzowne jest stosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń. Jednym z nich jest PIEZON MASTER SURGERY szwajcarskiej firmy EMS.

Dzięki swojej konstrukcji i właściwościom drgań generowanych przez układ piezoelektryczny pozwala ono na selektywne cięcie tkanek twardych bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich.

mikroskop zabiegowy

Mikroskop zabiegowy

Mikroskopu używamy przeprowadzając leczenie kanałowe. Dzięki doskonałej widoczności mamy możliwość lokalizacji wąskich kanałów, usuwania złamanych narzędzi, starych wkładów korzeniowych itp. oraz pokonywania niedrożności w kanałach. To pozwala nam na podejmowanie się ponownego leczenia endodontycznego zębów, których wcześniejsze leczenie nie skończyło się sukcesem. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu jesteśmy w stanie uratować zęby w przeszłości skazane na usunięcie oraz zwiększyć trwałość i skuteczność prowadzonego leczenia.

W szczególnie trudnych przypadkach używamy mikroskopu podczas zabiegów mikrochirurgii periodontologicznej, prac kosmetycznych oraz diagnostyce.

THE WAND

THE WAND umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych w stomatologii. Jego zaletą jest komfortowa aplikacja środka znieczulającego. Istotą jego działania jest sterowanie przez mikroprocesor ciśnieniem, z jakim środek znieczulający jest podawany do dziąsła. Podawanie płynu znieczulającego odbywa się powoli . Jest on wchłaniany miejscowo, a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem jak w klasycznych strzykawkach. Komputer dozuje podawany płyn z precyzją , nieosiągalną przy podawaniu ręcznym. Dzięki temu zostaje wyeliminowane nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek towarzyszące metodom tradycyjnym.

Dzięki The Wand uzyskujemy:

  • znaczne zmniejszenie lub wyeliminowanie bólu w trakcie ukłucia
  • możliwość bardzo precyzyjnego i powolnego podawania znieczulenia
  • możliwość podania znieczulenia dokładnie w okolicę planowanego zabiegu
VDW GOLD RECIPROC

VDW GOLD RECIPROC

W procesie leczenia kanałowego precyzyjne oczyszczenie kanału osiągamy dzięki użyciu „inteligentnego silnika endodontycznego” niemieckiej firmy VDW – GOLD RECIPROC.

Urządzenie to ma zaprogramowane momenty obrotowe i prędkość obrotową dla każdego narzędzia kanałowego, co pozwala na skuteczną i równocześnie bezpieczną ( ze zminimalizowaną możliwością złamania narzędzia) pracę nawet w zakrzywionych kanałach korzeniowych.

Dodatkowo wbudowany endometr umożliwia w procesie leczenia kanałowego bardzo dokładny pomiar długości kanału na bieżąco. Elektroniczny pomiar jest znacznie bardziej wiarygodny, niż tradycyjne
określenie długości kanału na podstawie zdjęcia Rtg.

DENTAPEN

DENTAPEN umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów znieczuleń
miejscowych w stomatologii. Jego zaletą jest komfortowa aplikacja
środka znieczulającego oraz lekka bezprzewodowa konstrukcja. Istotą
jego działania jest sterowanie przez mikroprocesor ciśnieniem, z jakim
środek znieczulający jest podawany do dziąsła co zapewnia precyzję,
nieosiągalną przy podawaniu ręcznym.

System B

Bardzo istotnym etapem leczenia endodontycznego jest dokładne wypełnienie kanałów korzeniowych. Używamy do tego urządzenia firmy Symbron Endo – System B. Uplastycznia on materiał wypełniający – gutaperkę i pozwala na trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych.

Skalery ultradźwiękowe

Urządzenie Piezon Master szwajcarskiej firmy EMS to nowoczesny skaler ultradźwiękowy do usuwania kamienia nazębnego. który w sposób bezpieczny dla szkliwa zębów rozkrusza kamień i powoduje oddzielenie go od powierzchni zębów.

Urządzenie to posiada również funkcję pozwalającą na wykorzystanie ultradźwięków podczas leczenia kanałowego. W przypadku niedrożności kanałów korzeniowych, uzyskujemy sukces leczenia dzięki udrażnianiu ich ultradźwiękami, eliminując ryzyko perforacji kanału. Doskonałe efekty daje aktywacja ultradźwiękowa płynów wyjaławiających kanały korzeniowe w procesie leczenia kanałowego zębów z miazgą zainfekowaną bakteryjnie.

Piaskarki profilaktyczne

Urządzenie Air Flow szwajcarskiej firmy EMS to znakomite narzędzie do profilaktyki i profesjonalnej higieny stomatologicznej. Pozwala idealnie doczyścić zęby z osadów (np. po kawie, herbacie, papierosach). Specjalny proszek z wodą pod ciśnieniem dociera do wszystkich zabrudzeń.

Takie doczyszczenie zębów oprócz uzyskania efektu estetycznego, pozwala na rzetelne przeprowadzenie badania przez lekarza . Wszystkie zabiegi stomatologiczne ( z wyjątkiem postępowania doraźnego w przypadku bólu, kiedy czyszczenie musimy odroczyć) wykonujemy na zębach idealnie wyczyszczonych.